KUALA LUMPUR, 2 Nov – Berikut senarai bakal calon Perikatan Nasional (PN) bagi kerusi Parlimen dan Dewan Undangan Negeri Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU15) yang diumumkan Pengerusi PN Tan Sri Muhyiddin Yassin di sini, malam tadi.

PERLIS

P001 Padang Besar – Rusydan Rusmi
P002 Kangar – Zakri Hassan
N.01 Titi Tinggi – Izizam Ibrahim
N.02 Beseri – Haziq Asyraf Dun
N.03 Chuping – Saad Seman
N.04 Mata Ayer – Wan Badariyah Wan Saad
N.05 Santan – Azmir Bin Azizan
N.06 Bintong – Fakhrul Anwar Ismail
N.07 Sena – Datin Marzita Mansor
N.08 Indera Kayangan – P.Pramoot
N.09 Kuala Perlis – Abu Bakar Hamzah
N.11 Pauh – Megat Hashirat Hassan
N.12 Tambun Tulang – Wan Zikri Afthar Ishak
N.13 Guar Sanji – Redzuan Hashim
N.14 Simpang Empat – Razali Saad
N.15 Sanglang – Mohd Shukri Ramli

KEDAH
P004 Langkawi – Datuk Suhaimi Abdullah
P005 Jerlun – Dr Abd Ghani Ahmad
P006 Kubang Pasu – Datuk Ku Abd Rahman Ku Ismail
P007 Padang Terap – Nurul Amin Hamid
P008 Pokok Sena – Datuk Ahmad Saad@Yahaya
P009 Alor Setar – Afnan Hamimi Taib Azamuddin
P010 Kuala Kedah – Dr Ahmad Fakhruddin Fakhrurazi
P011 Pendang – Datuk Awang Hashim
P012 Jerai – Sabri Azit
P013 Sik – Ahmad Tarmizi Sulaiman
P014 Merbok – Mohd Nazri Abu Hassan
P015 Sungai Petani – Dr Robert Ling Kui Ee
P016 Baling – Hassan Saad
P017 Padang Serai – Azman Nasrudin
P018 Kulim-Bandar Baharu – Roslan Hashim

PULAU PINANG

P041 Kepala Batas – Dr Siti Mastura Mohamad
P042 Tasek Gelugor – Datuk Wan Saifulrudin Wan Jan
P043 Bagan – Alan Oh
P044 Permatang Pauh – Muhammad Fawwaz Mat Jan
P045 Bukit Mertajam – Steven Koh
P046 Batu Kawan – Wong Chia Zhen
P047 Nibong Tebal – Datuk Mansor Othman
P048 Bukit Bendera – Hng Chee Wey
P049 Tanjong – H’ng Khoon Leng
P050 Jelutong – Datuk J.Baljit Singh
P051 Bukit Gelugor – P. Thinaganarabhan
P052 Bayan Baru – Oh Tong Keong
P053 Balik Pulau – Muhammad Harris Idaham Abdul Rashid

PERAK

P054 Gerik – Fathul Huzir Ayob
P055 Lenggong – Muhammad Rifaat Razman
P056 Larut – Datuk Seri Hamzah Zainudin
P057 Parit Buntar – Mohd Misbahul Munir Masduki
P058 Bagan Serai – Datuk Idris Ahmad
P059 Bukit Gantang – Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed Abdul Fasal
P060 Taiping – Datuk See Tean Seng
P061 Padang Rengas – Kapten Azahari Hasan
P062 Sungai Siput – Datuk Seri G. Irudianathan
P063 Tambun – Datuk Seri Ahmad Faizal Azumu
P064 Ipoh Timor – Nor Afzainizam Salleh
P065 Ipoh Barat – Chek Kwong Weng
P066 Batu Gajah – Woo Cheong Yuen
P067 Kuala Kangsar – Datuk Iskandar Dzulkarnain Abdul Khalid
P068 Beruas – Ong Kean Sing
P069 Parit – Muhammad Ismi Mat Taib
P070 Kampar – Wong Oi Foon
P071 Gopeng – Muhammad Farhan Abdul Rahim
P072 Tapah – Datuk Muhammad Yadzan Mohammad
P073 Pasir Salak – Jamaluddin Yahya
P074 Lumut – Nordin Ahmad Ismail
P075 Bagan Datuk – Dr Muhammad Faiz Na’aman
P076 Teluk Intan – Datuk Zainol Fadzi Paharudin
P077 Tanjong Malim – Datuk Nolee Ashilin Mohammed Radzi
N.01 Pengkalan Hulu – Mohamad Amin Roslan
N.02 Temengor – Mohd Noor Abdul Rahman
N.03 Kenering – Husairi Ariffin
N.04 Kota Tampan – Mohd Jamil Haji Yahya
N.05 Selama – Mohd Akmal Kamarudin
N.06 Kubu Gajah – Khalil Yahaya
N.07 Batu Kurau – Datuk Mohd Najmuddin Elias Al-Hafiz
N.08 Titi Serong – Hakimi Hamzi Hayat
N.09 Kuala Kurau – Datuk Abdul Yunus Jamahri
N.10 Alor Pongsu – Ismail Ali
N.11 Gunong Semanggol – Razman Zakaria
N.12 Selinsing – Noor Azman Ghazali
N.13 Kuala Sepetang – Ahmad Man
N.14 Changkat Jering – Rahim Ismail
N.15 Trong – Faisal Abdul Rahman
N.16 Kamunting – Mohd Fakhruddin Abdul Aziz
N.17 Pokok Assam – Shariful Juhari Abu Kassim
N.18 Aulong – Koay Boon Hui
N.19 Chenderoh – Syed Lukman Hakim Syed Mohd Zin
N.20 Lubok Merbau – Azizi Mohamed Ridzuan
N.21 Lintang – Ahmad Daslie Osman
N.22 Jalong – Datuk A.Naran Singh
N.23 Manjoi – Hafez Sabri
N.24 Hulu Kinta – Puteri Holijah Muhamad Rali
N.25 Canning – Pang Boon Yang
N.26 Tebing Tinggi – Mohammad Iskandar Abdul Rahman
N.27 Pasir Pinji – Lam Kin Yip
N.28 Bercham – Lim Jin Sheng
N.29 Kepayang – Dr Richard Ng
N.30 Buntong – A. Sivasubramaniam
N.31 Jelapang – M. Kalidass
N.32 Menglembu – Wong Kean Rong
N.33 Tronoh – Sin Koon Yen
N.34 Bukit Chandan – Dr Hashim Bujang
N.35 Manong – Burhanuddin Ahmad
N.37 Pantai Remis – Eee Chin Oon
N.38 Astaka – Yong Il Yan
N.39 Belanja – Wan Meor Safwat Naqiuddin Shamsudin
N.40 Bota – Dr Najihatussaleh Ahmad
N.42 Keranji – Foong Kar Sing
N.43 Tualang Sekah – Pazli Abdullah Sani
N.44 Sungai Rapat – Mohader Ahmad Mohammad Ayob
N.45 Simpang Pulai – K. Selvam
N.46 Teja – Ahmad Ishak
N.47 Chenderiang – Mohd Yunus Mohd Yusop
N.48 Ayer Kuning – Muhammad Noor Farid Zainal
N.49 Sungai Manik – Datuk Zainol Fadzi Paharudin
N.50 Kampong Gajah – Zafarulazlan Zan
N.51 Pasir Panjang – Rosli Abd Rahman
N.52 Pangkor – Norhaslinda Zakaria
N.53 Rungkup – Mohd Mokheri Jalil
N.54 Hutan Melintang – Khairun Nizam Marsom
N.55 Pasir Bedama – S. Suriyanarayanan
N.56 Changkat Jong – Nadziruddin Mohamed Bandi
N.57 Sungkai – G. Thilak Raj
N.58 Slim – Muhammad Zulfadli Zainal
N.59 Behrang – Mohd Amran Ibrahim

PAHANG

P078 Cameron Highlands – Dr Abdul Rasid Mohamed Ali
P079 Lipis – Datuk Mohamad Shahrum Osman
P080 Raub – Datuk Mohd Fakrunizam Ibrahim
P081 Jerantut – Khairil Nizam Khirudin
P082 Indera Mahkota – Datuk Seri Saifuddin Abdullah
P083 Kuantan – Wan Razali Wan Nor
P084 Paya Besar – Aireroshairi Roslan
P085 Pekan – Mohd Fadhil Noor Abdul Karim
P086 Maran – Fazil Azmi Nadzri
P087 Kuala Krau – Kamal Ashaari
P088 Temerloh – Salamiah Mohd Nor
P089 Bentong – Datuk Roslan Hassan
P090 Bera – Asmawi Harun
P091 Rompin – Datuk Abdul Khalib Abdullah
N.01 Tanah Rata – Lai Chii Wen
N.02 Jelai – Dr Abdul Rasid Mohamed Ali
N.03 Padang Tengku – Muhamad Khaider Kamil
N.04 Cheka – Datuk Seri Tuan Ibrahim Tuan Man
N.05 Benta – Muhammad Fareed Tarmizi
N.06 Batu Talam – Ahmad Sabri Mat Dui
N.07 Tras – Amirul Mukminin Kuek Abdullah
N.08 Dong – Tengku Shah Amir Tengku Perang
N.09 Tahan – Mohd Zakhwan Ahmad Badarddin
N.10 Damak – Zuridan Md Daud
N.11 Pulau Tawar – Yohanis Ahmad
N.12 Beserah – Andansura Rabu
N.13 Semambu – Zulfadhli Zakariah
N.14 Teruntum – Datuk Yap Kim Heng
N.15 Tanjung Lumpur – Rosli Abdul Jabar
N.16 Inderapura – Mohd Hafizal Mohamed Shah
N.17 Sungai Lembing – Mohamad Ayub Asri
N.18 Lepar – Mohd Yazid Mohd Yunus
N.19 Panching – Mohd Tarmizi Yahya
N.20 Pulau Manis – Mohammad Rafiq Khan Ahmad Khan
N.21 Peramu Jaya – Abu Talib Muhammad
N.22 Bebar – Narzatul Haidarsakim
N.23 Chini – Fahrur Rozi Jalaluddin
N.24 Luit – Mohd Sofian Abd Jalil
N.25 Kuala Sentul – Jasri Jamaludin
N.26 Chenor – Mujibur Rahman Ishak
N.27 Jenderak – Md Anuar Daud

N.28 Kerdau – Mohd Arhan Mohd Saludin
N29 Jengka – Shahril Azman Abdul Halim
N.30 Mentakab – Mohd Yusoff Abdullah
N.31 Lanchang – Hassan Omar
N.32 Kuala Semantan – Hassanuddin Salim
N.33 Bilut – Datuk B. Sri Chandra
N.34 Ketari – Tan Wei Leong
N.35 Sabai – Nurul Qomar Abdol Talib @ Ramali
N.36 Pelangai – Kasim Samat
N.37 Guai – Nor Hashimahi Mat Noh
N.38 Triang – Muhammad Izzuddin Zulkifli
N.39 Kemayan – Shapuan Hussin
N.40 Bukit Ibam – Nazri Ahmad
N.41 Muadzam Shah – Zulkurnain Mohamad Ridzuan
N.42 Tioman – Md Yunus Ramli

SELANGOR

P092 Sabak Bernam – Datuk Mohd Fasiah Mohd Fakeh
P093 Sungai Besar – Datuk Muslimin Yahaya
P094 Hulu Selangor – Mohd Hasnizan Harun
P095 Tanjong Karang – Datuk Zulkafperi Hanapi
P096 Kuala Selangor – Mohd Noor Mohd Sahar
P097 Selayang – Datuk Abdul Rashid Asari
P098 Gombak – Datuk Seri Mohamed Azmin Ali
P099 Ampang – Sasha Lyna Abdul Latif
P100 Pandan – Muhammad Farique Zubir Albakri
P101 Hulu Langat – Datuk Dr Mohd Radzi Abd Latif
P102 Bangi – Muhammad Nazrul Hakim Md Nazir
P103 Puchong – Chew Jyh Gang
P104 Subang – Ang Hiang Ni
P105 Petaling Jaya – Theng Book
P106 Damansara – Lim Si Ching
P107 Sungai Buloh – Mohd Ghazali Md Hamin
P108 Shah Alam – Dr Afif Bahardin
P109 Kapar – Dr Halimah Ali
P110 Klang – P. Jaya Chandran
P111 Kota Raja – Mohamed Diah Baharun
P112 Kuala Langat – Datuk Dr Ahmad Yunus Bin Hairi
P113 Sepang – Datuk Seri Rina Mohd Harun

WP KUALA LUMPUR

P114 Kepong – Phaang Jing Fatt
P115 Batu – Azhar Yahya
P116 Wangsa Maju – Nuridah Mohd Salleh
P117 Segambut – V. Prabagaran

P118 Setiawangsa – Nurul Fadzilah Kamaluddin
P119 Titiwangsa – Dr Rosni Adam
P120 Bukit Bintang – Chen Win Keong
P121 Lembah Pantai – Fauzi Abu Bakar
P122 Seputeh – Alan Wong Yee Yeng
P123 Cheras – Chin Yoke Kheng
P124 Bandar Tun Razak – Datuk Kamarudin Jaffar

WP PUTRAJAYA

P125 Putrajaya – Datuk Dr Mohd Radzi Md Jidin

NEGERI SEMBILAN

P126 Jelebu – Zaharuddin Baba Samion
P127 Jempol – Muhammad Noraffendy Mohd Salleh
P128 Seremban – Mohd Fadli Che Me
P129 Kuala Pilah – Datuk Eddin Syazlee Shith
P130 Rasah – Datuk Choong Vee Hing
P131 Rembau – Mohd Nazree Mohd Yunus
P132 Port Dickson – Rafiei Mustapha
P133 Tampin – Abdul Halim Abu Bakar

MELAKA

P134 Masjid Tanah – Datuk Mas Ermieyati Samsudin
P135 Alor Gajah – Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof
P136 Tangga Batu – Bakri Jamaluddin
P137 Hang Tuah Jaya – Mohd Azrudin Md Idris
P138 Kota Melaka – Suhaime Borhan
P139 Jasin – Zulkifli Ismail

JOHOR

P140 Segamat – P. Poobalan
P141 Sekijang – Uzzair Ismail
P142 Labis – Alvin Chang Teck Kiam
P143 Pagoh – Tan Sri Muhyiddin Yasin
P144 Ledang – Zaidi Abd Majid
P145 Bakri – R. Chelvarajan
P146 Muar – Abdullah Husin
P147 Parit Sulong – Dr Abdul Karim Deraman
P148 Ayer Hitam – Muhammad Syafiq A. Aziz
P149 Sri Gading – Zanariyah Abdul Hamid
P150 Batu Pahat – Datuk Mohd Rashid Hasnon
P151 Simpang Renggam – Mohd Fazrul Kamat
P152 Kluang – Dzulkarnain Alias
P153 Sembrong – Aziz Ismail
P154 Mersing – Muhammad Islahuddin Abas
P155 Tenggara – Mohd Nazari Mokhtar
P156 Kota Tinggi – Mohamad Ridhwan Rasman
P157 Pengerang – Fairulnizar Rahmat
P158 Tebrau – Mohamad Isa Mohamad Basir
P159 Pasir Gudang – Mohamad Farid Abdul Razak
P160 Johor Bahru – Mohd Mohtaj Yacob
P161 Pulai – J. Deepak Jaikishan
P162 Iskandar Puteri – Tan Nam Cha
P163 Kulai – Datuk Tan Chin Hock
P164 Pontian – Datuk Isa Ab Hamid
P165 Tanjung Piai – Najwah Halimah Ab Alim

SARAWAK

P203 Lubok Antu – Jugah Anak Muyang
P205 Saratok – Datuk Ali Anak Biju
P217 Bintulu – Duke Anak Janteng